סגרתם עם היזם פרויקט תמ"א? זה עדין לא נגמר …

לפני מספר שבועות פורסמה כתבה על כך שעיריית תל אביב דורשת לשלב בתוכנית אשר נמצאת בשלבי בנייה מתקדמים (בפרויקט תמ"א 38), שטח בנוי למטרות ציבוריות.

העירייה נימקה זאת במחסור הגדל בשטחים ומבני ציבור ובכך שפרויקטי תמ"א 38 אשר מקודמים בצורה משמעותית בעיר, אינם דורשים תכנון ולכן היא רוצה להסמיך את הוועדה המקומית לחייב את היזמים במעמד הוצאת ההיתר, "להוסיף בנייה" במטרה שימסרו לה חלק מהשטח הבנוי, לצורך מוסדות ציבור.

תהליך המשא ומתן של התמ"א בין הדיירים ליזמים בדרך כלל הוא ארוך מאד וככזה, עד שמגיעים להבנות וחתימה על ההכסמים, לוקח זמן רב.

הרצון של עיריית תל אביב לשינוי המשמעותי הזה, משנה עבור היזם חלק גדול מהתכנון והתוכנית הכלכלית סביב הפרויקט, וככזה, הוא עלול לגרום לייזמים לוותר עליו.

כלי תקשורת שראיין משפטנים בהקשר לנושא זה, אמרו כי ככל הנראה דרישת עיריית ל אביב בעייתית ולכן צפויות התנגדויות רבות סביב הנושא.

כנראה שמי שיושפע יותר מכולם מהמצב, הם הדיירים שתוכנית התמ"א שחלמו עליו תתעכב והיזמים שסביר להניח שכבר השקיעו כספים רבים בתכנון הפרויקט ועדין לא יוכלו לממש אותו.

לכן, טרם קידום תוכנית תמ"א, חשוב שכל הנוגעים בדבר – עורך הדין, הדיירים והיזמים יבדקו את כלל המשמעויות בפרויקט ובאזור המתוכנן, מכיוון, שגם שנראה שאפשר ל"ברך על המוגמר", לא תמיד זה גמור …

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו:


    אני מסכימ/ה לקבל מ-עו״ד רביד רובין, הצעות והטבות בדואר אלקטרוני או מסרון בהתאם לפרטים שמסרתי